stars-for-stars-logo.png
18/032020 Viktória Kužmová nemôže plnohodnotne trénovať, väčšinu času trávi doma

Viktória Kužmová nemôže plnohodnotne trénovať, väčšinu času trávi doma

Členka STARS for STARS a slovenská tenisová jednotka Viktória Kužmová je v tých dňoch vo svojom byte v Bratislave pre karanténne opatrenia. Celosvetová pandémia koronavírusu pozastavila na 6 týždňov aj turnaje WTA a ATP a tenisti sa tomu musia prispôsobiť.

Ani tenisoví profesionáli to v tomto období nemajú jednoduché. Neexistujú turnaje, na ktorých by mohli hrať a navyše ľuďom sa vo všeobecnosti odporúča, aby ani nechodili von, keď nemusia. To znamená, že ani Kužmová nie je na kurtoch, či v posilňovni. „Keďže sa nedá nikde trénovať, čo je, samozrejme, v tejto situácii správne rozhodnutie, väčšinu času trávim doma. Snažím sa robiť cviky, ktoré mám doma na podložke a behám v blízkosti bytu. Takže si myslím, že ako každý, aj ja sa snažím robiť, čo sa dá,“ povedala Kužmová pre web www.starsforstars.eu.

Kužmová taktiež dodržiava pokyny, ktoré vychádzajú v týchto dňoch pre šírenie koronavírusu. „Myslím si, že teraz je hlavné, aby sme sa všetci správali zodpovedne a boli doma. A ak niekam ideme, aby sme nosili rúška.“

Kužmová je sklamaná z prerušenia sezóny, ale na druhej strane ju potešilo, že druhý grandslamový turnaj roka Roland Garros len prerušili. „Turnaje prídu, keď sa všetko upokojí. Samozrejme, je to veľký zásah do tejto sezóny, ale som úprimne rada, že Roland Garros “len” presunuli na september a že ho úplne nezrušili.  Všetci máme v tenise rovnaké podmienky. Hlavne nech sme zdraví,“ dodala Viktória.

Späť na novinky