stars-for-stars-logo.png
27/062019 Viktória Kužmová na treťom grandslamovom turnaji v roku vo Wimbledone

Viktória Kužmová na treťom grandslamovom turnaji v roku vo Wimbledone

Po odhlásení Dominiky Cibulkovej bude košická rodáčka Viktória Kužmová najvyššie postavenou Slovenkou ženskej časti tenisového Wimbledonu. Na tento grandslamový turnaj má príjemné spomienky. V roku 2015 si ešte ako juniorka zahrala v All England Clube v semifinále. Tesne pred finálovými bránami ju však zastavila nenasadená Ruska Sofia Žuková.

Slovenská tenistka si na predchádzajúcom grandslamovom turnaji Roland Garros vylepšila svoje doterajšie maximum na turnajoch tzv. veľkej štvorky. V Paríži zvládla úvodné dve prekážky a nad jej sily bola až Britka Johanna Kontová. "S Roland Garros som spokojná. V prvom zápase s Cornetovou som hrala veľmi dobre. Bohužiaľ, následne mi Bertensová skrečovala, hoci som vtedy cítila, že by to mohlo dopadnúť dobre. V treťom kole hrala Kontová naozaj výborne, svoju formu potvrdila aj v ďalších zápasoch, takže s tým sa nedalo príliš veľa robiť," povedala Viktória Kužmová.

Po vydarenom parížskom účinkovaní neuspela Kužmová v prvých kolách trávnatých turnajoch v Hertogenboschi a na Malorke. Mrzel ju najmä duel s Ruskou Margaritou Gasparianovou, v ktorom ju dve loptičky delili od víťazstva. "V Holandsku som mala šance, ale nevyšlo to. Aj také sú zápasy. So Šarapovovou na Malorke to bol náročný duel. Prvý set som mohla vyhrať ja a možno by sa to odvíjalo úplne inak. Na to sa však netreba sústrediť, teraz ide Wimbledon a určite dám do toho všetko," vyjadrila sa 21-ročná tenistka.

 Wimbledon je označovaný ako turnaj turnajov a hráči sa do "mekky" tenisu každoročne radi vracajú. Platí to aj v prípade Viktórie Kužmovej. "Wimbledon je špecifický vo veľa veciach, ale ja sa tam teším, keďže celý ten klub mám rada. Takisto rada hrám na tráve, aj keď som teraz prehrala na dvoch turnajoch v prvom kole. Čím je povrch rýchlejší, tým je to pre mňa lepšie," skonštatovala Kužmová, ktorá vlani skončila v 1. kole Wimbledonu na rakete Švédky Rebeccy Petersonovej po setoch 6:7 (3), 6:7 (9). Späť na novinky