stars-for-stars-logo.png
23/082019 Viktória Kužmová na štvrtom grandslame roka US Open v New Yorku

Viktória Kužmová na štvrtom grandslame roka US Open v New Yorku

Viktória Kužmová zo STARS for STARS sa zúčastní grandslamového US Open 2019 (dotácia 57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) v New Yorku. Je jedinou Slovenkou s istotou priameho štartu v hlavnej súťaži turnaja.


Viktória Kužmová (54. v rebríčku WTA) začne v New Yorku v prvom kole s Belgičankou Alison van Uytvanckovou (66.). Ich vzájomná bilancia je vyrovnaná 1:1. „Myslím si, že to bude veľmi ťažký zápas tak, ako tie predtým, ktoré sme spolu hrali. Je to veľmi dobrá hráčka,“ povedala Kužmová pre web www.starsforstars.eu v prvej reakcii. 

Oba zápasy, ktoré už majú za sebou, sa hrali v roku 2018. Kužmová prehrala s Belgičankou najprv vo februári v semifinále turnaja WTA v Budapešti 4:6, 2:6. Následne v júni zvíťazila v 2. kole v holandskom Hertogenboschi 3:6, 7:6(4), 6:2. „Pamätám si na tie zápasy celkom dobre. V Budapešti som išla cez kvalifikáciu, takže som tam hrala veľa zápasov a bola som dobre rozohraná. No ona hrala veľmi dobre a napokon na tom turnaji triumfovala. A v Hertogenboschi som vyhrala na tri sety. Myslím si, že som aj dosť prehrávala a nakoniec sa mi to podarilo otočiť, najmä vďaka dobrému servisu,“ pokračovala Kužmová.

Kužmová sa na grandslamový US Open 2019 veľmi teší a New York je zároveň jej najobľúbenejšie mesto. „New York mám najradšej, takže je to super. Čo sa týka moje prvej spomienky na toto miesto, je ňou zápas proti Venus Williamsovej v 1. kole. Bolo to prvýkrát, čo som sa kvalifikovala na grandslam,“ povedala o svojom zážitku zo sezóny 2017.

Späť na novinky