stars-for-stars-logo.png
04/092019 Viktória Kužmová je už v semifinále štvorhry na US Open 2019

Viktória Kužmová je už v semifinále štvorhry na US Open 2019

Viktória Kužmová zo STARS for STARS sa spolu s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou dostala už do semifinále štvorhry na grandslamovom turnaji US Open. Vo štvrťfinále zdolali tretiu nasadenú kanadsko-čínsku dvojicu Gabriela Dabrowská, I-fan 2:6, 6:3, 6:3.

Ide o najväčší úspech Kužmovej v doterajšej kariére na grandslamových turnajoch. „Išli sme so Sašou do zápasu s tým, že nemáme absolútne čo stratiť. Takto sme išli aj do všetkých predošlých duelov a hrali sme skvele. Vyšiel nám zatiaľ každý. Veľmi dôležité boli momenty v strede druhého setu a na konci tretieho - vtedy bola Saša neskutočne pozitívna a mne to veľmi pomohlo. Na konci zahrala také lopty... Ona zabrala a vďačím jej za to, že som sa dostala z toho, keď som neudržala servis na 3:0 v treťom sete,“ povedala o priebehu zápasu Kužmová, ktorá si pochvaľuje spoluprácu s Bieloruskou.

„Sedíme si veľmi dobre. Obe hráme agresívne, dobre zozadu, dobre podávame. Máme za sebou dosť veľa deblových tréningov, čo nám určite veľmi pomohlo.“  

Kužmovú so Sasnovičovou čaká šiesty nasadený bielorusko-austrálsky pár Victoria Azarenková, Ashleigh Bartyová. „Nastúpila som proti nim s Belindou Bencicovou na Roland Garros v druhom kole, takže viem, ako hrajú. Nemáme čo stratiť. Musíme ísť do toho zápasu, ako sme išli doteraz. Dáme zo seba všetko a uvidíme, ako to vyjde.“

Kužmová si pripísala práve na US Open v minulosti najväčší úspech v kariére, keď sa v roku 2015 s Ruskou Aleksandrou Pospelovovou stali víťazkami juniorskej štvorhry. „Vynorilo sa mi to, samozrejme, v hlave. Myslím si, že to bolo včera alebo predvčerom, keď pršalo a mala som tréning v hale, kde sa hralo to naše juniorské finále. Vtedy takisto pršalo, takže som jej posielala fotku toho kurtu, či si na to pamätá. Písali sme si včera. Dlho sme sa nevideli, dúfam, že sa to podarí a že dobre pokecáme,“ dodala Kužmová.

Späť na novinky