stars-for-stars-logo.png
16/072019 Kužmová zo STARS for STARS vybojovala na turnaji WTA v Bukurešti titul vo štvorhre!

Kužmová zo STARS for STARS vybojovala na turnaji WTA v Bukurešti titul vo štvorhre!

Tenistka Viktória Kužmová zo STARS for STARS hrá na turnaji WTA v rumunskej Bukurešti.

Kužmová sa prebojovala do 2. kola turnaja WTA v Bukurešti. V prvom kole ako nasadená dvojka zdolala Slovinku Dalilu Jakupovičovú hladko 6:2, 6:2. „Na začiatku som bola trochu nervózna hlavne z predchádzajúcich zápasov, ktoré mi tesne nevyšli, ale po 2 gemoch to bolo dobré. Hrala som rýchlo svoju hru, servis mi išiel tiež, z čoho mám radosť . Kurt je rýchly, čo mi vyhovuje a dobre to tu letí,“ povedala o víťazstve v úvodnom kole v Bukurešti Kužmová.

Kužmová napokon prehrala v 3. kole dvojhry s Kazaškou Elenou Rybakinou 6:7(4), 3:6.

Deblový titul

Spolu s Kristýnou Pliškovou postúpila Kužmová do finále debla, v ktorom spolu zdolali rumunský pár Jacquline Cristian/Elena-Gabriela Ruse 6:4, 7:6(3). Kužmová si vybojovala v aktuálnej sezóne už druhý deblový titul na okruhu WTA po triumfe s Kalinskou v Prahe.

Nová slovenská tenisová jednotka

Slovenská tenistka a fedcupová reprezentantka sa v pondelok 15. júla 2019 stala novou slovenskou tenisovou ženskou jednotkou. V rebríčku WTA predbehla aktuálne druhú Dominiku Cibulkovú. Ako vníma tento fakt? „Určite mám z toho radosť. Je to jeden to splnených snov a bola by som veľmi rada, keby som to potvrdila nejakým dobrým výsledkom,“ dodala rodáčka z Košíc.

Späť na novinky