stars-for-stars-logo.png
29/052019 Kužmová bola na Roland Garros v 3. kole dvojhry!

Kužmová bola na Roland Garros v 3. kole dvojhry!

Členka STARS for STARS Viktória Kužmová bola v 3. kole dvojhry na prestížnom grandslamovom turnaji Roland Garros 2019 v Paríži.

Kužmová najprv v Paríži zdolala v prvom kole domácu tenistku Alizé Cornetovú 6:4, 6:3. V druhom kole narazila na štvrtú nasadenú Kiki Bertensovú z Holandska, ktorá bola veľkou favoritkou zápasu. Za stavu 1:3 v prvom sete ho však musela Holanďanka skrečovať pre nevoľnosť a Slovenka tak postúpila do 3. kola dvojhry.

„Hrala som s ňou predtým už dvakrát, taktiku sme preberali s trénerom pred zápasom. Vedeli sme, čo sa dá od nej očakávať. Snažila som sa hrať svoju hru ako v Dubaji, keď som ju zdolala. Alebo podobne ako v Miami v prvom úspešnom sete - tlačiť sa dopredu, do kurtu, neponáhľať sa, radšej udržať o dve-tri lopty viac cez krížne údery. Je to nepríjemná súperka, veď je v Top 10. Zvíťazila v antukovej sezóne na významných turnajoch. Vedela som, že to bude veľmi ťažké,“ povedala Kužmová pre web www.starsforstars.eu v prvej reakcii.

Slovenka si najprv ani nevšimla, že Holanďanke je zle a preto. Súperka napokon zápas skrečovala. „Je mi ľúto, že ten zápas skončil takto. Dúfam, že sa čím skôr bude cítiť lepšie. Úprimne povedané, najprv som si vôbec nič nevšimla, či jej niečo je, snažila som sa sústrediť na seba. Ale zrazu som sa otočila, išla som podávať a ona tam nebola. Sedela na lavičke a už som vedela, že je nejaký problém. Potvrdili mi to aj doktori, ktorí prišli na kurt.“

V treťom kole narazila Kužmová na Britku Johannu Kontovú, 26. nasadenú na turnaji, s ktorou prehrala 2:6, 1:6.  

Späť na novinky