stars-for-stars-logo.png
12/062020 Kužmová sa stala so Slovanom víťazkou slovenskej extraligy

Kužmová sa stala so Slovanom víťazkou slovenskej extraligy

Tím TK Slovan Bratislava, v ktorom hrala aj členka projektu STARS for STARS Viktória Kužmová, získal titul v slovenskej ženskej extralige v ročníku 2020. 

Slovanistky vo finále zdolali TC EMPIRE Trnava 4:1 a oplatili im vlaňajšiu finálovú prehru. Pre slovanistky je to celkovo dvanásty extraligový titul. O všetkom bolo rozhodnuté už po dvojhrách. Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Bencicová deklasovala Terezu Mihalíkovú 6:0, 6:0 a zvýšila náskok hostiek na 3:1. Víťazstvo Slovana spečatila Viktória Kužmová, ktorá si poradila s Annou Siskovou 6:4, 6:3.

Slovanistky prehrávali v 1. kole na kurtoch Slávie STU Bratislava 0:3, otočili však nepriaznivý vývoj a v semifinále v Piešťanoch i vo finále proti Trnave už dominovali. „Je super, že sa nám podarilo vyhrať extraligu. V pondelok sme prežili klinickú smrť. Som rada, že sme sa chytili a že sme dokráčali až k celkovému víťazstvu. Belinda bola neskutočná posila. Vôbec mi neprekážalo, že ona bola tímová jednotka a ja som bola v pozícii dvojky,“ uviedla pre TASR Kužmová. (zdroj stz.sk)

Späť na novinky