stars-for-stars-logo.png
22/062020 Kužmová bola vo finále exhibičného turnaja Bratislava Open

Kužmová bola vo finále exhibičného turnaja Bratislava Open

Titul v ženskej dvojhre na júnovom exhibičnom turnaji Bratislava Open 2020 si vybojovala Belinda Bencicová, ktorá zdolala vo finále dvojhry Viktóriu Kužmovú 6:2, 6:3.

Pre členku STARS for STARS išlo o prvú kvalitnú súťažnú previerku po tom, čo sa po koronakríze na Slovensku mohla opäť venovať naplno tenisu. „Chcela som podať čo najlepší výkon. Belinda dnes hrala veľmi dobre a keď je v takejto forme, hrá sa proti nej veľmi ťažko. Robila som, čo som mohla, ale servis mi veľmi nešiel,“ povedala Kužmová po bratislavskom finále dvojhry. So sestrou Katarínou sa prebojovali aj do finále štvorhry.


Z triumfu bola nadšená jej súperka, ktorá počas koronakrízy našla „útočisko“ práve na Slovensku. Bencicová je síce Švajčiarka, ale má slovenské korene. „Je krásne dvihnúť každú trofej. Som veľmi rada, že som si mohla takto zahrať. Boli to kvalitné zápasy. Proti Viki som predtým nikdy nehrala. Bola som na tento zápas dobre pripravená. Ona hrá rýchlo, dobre podáva, je to fakt o prvých dvoch loptách vo výmene. Túto fázu musím proti nej prežiť a potom sa musíme dostať do výmeny,“ povedala po úspešnom finále Bencicová.


Späť na novinky